Make your own free website on Tripod.com

KOLO 3

rezultati i komentari:

Bijeli Brijeg:: Velez-Jedinstvo 3:1 / Gledalaca:4600 / Velez je jakom igrom nadjacao ekipu jedinstva koja je zaista dosla sa slabim sansama ovdje pod bijeli brijeg.Velez dolazi u vodstvo u 30 minutu nakon solo prodora obad koji je uposlio sirom otvorenog Grelju koji trese mrezu jedinstva.U 42 minutu zaimovic izvodi korner i odlicno se snalazi Obad koji glavom "zakucaje" loptu u mrezu.Utjeha za jedinstvo dolazi u 69 minutu kada je iz odlicno izvedenog slobodnog udarca se lopta odbila od precku, te bi Mehremic pritrcao i poslao loptu u gol.Ali mostarci ponovo preuzimaju kontrolu na terenu te u 81 minutu i treci pogodak pada ovoga puta strijelac je Cemalovic koji je unisao sa klupe.

Kosevo: Sarajevo-Iskra 3:0 / Gledalaca:5100 / Polahko su Sarajlije dosle do tri boda sa istim brojem postignutih pogodaka.Smjecanin donosi radost sarajlijama u 40 minutu.U drugom poluvremenu razigrao se Jusufbegovic koji je ZABIO dva gola u deset minuta (60 i 70)da bi ovaj zadnji bio pravi EUROGOL.Sam je dobio loptu od ihtijarevica na polovini terena ,vodio je loptu do sesnesterca gdje bi dvojicu odbrambenih igraca iskre naprosto samo sevao dok nije natjerao vratara iskre da istrci te bi ga on lobovao.

Kakanj: Rudar-Vrbanjusa 2:4 / Gledalaca:3000 / Vrbanjusa iz kola kolo donosi iznenadzenja.Ovog kola Rudar na svome terenu je naprosto bio natjeran da igra cistu odbrambenu igru.Na kraju prvog poluvremena rezultat je bio 3:0 za goste strijelci:Suljic,Alagic i Halilovic.U drugom poluvremenu opustaju se gosti sto iskoristavaju "rudari" koji preko danas najboljeg pojedinca na utakmici Dedica postizu dva pogodka.Golom Alagica u 80 minutu postavljen je konacan rezultat!!!

Luke,Visoko: Bosna-Zeljeznicar 0:0 / Gledalaca:6000 / Veliki broj gledalaca se je okupilo u lukama da bi pogledali veliki derbi izmedzu zeljeznicara i bosne.Atmosfera prije utakmice je bila kao da se igra Utakmica Kupa Sampiona,navijaci sa obje strane su se okupili u ogromnom broju.Ali razocarenja na licima gledalaca vidjela su se vec u prvim minutama utakmice.Obje ekipe su igrale zatvorenu i odbrabeno,niko nije napadao.Obje ekipe su igrale sa jednim isturenim igracem koji su komotno mogli napustiti igru posto je cijelo vrijeme lopta bila pod nogama odbrambenih igraca tima koji posjeduje loptu.

Bilino Polje,Zenica: Celik-Zenica 2:3 /Gledalaca:9000 / Gradski derbi je u Zenici oduvjek punio stadion bilino polje u zenici , pa evo i ove godine 9000 gledalaca je broj koji je zaista onaj DERBI broj.Domaci su bili vodze igre i napadacka ekipa.Oni su prvi i dosli do pogotka golom Japaura u 27 minutu.U 40 minutu Zenica izjednacuje golom danas razigranog Imsirovica.Pocetkom drugog poluvremena Imsirovic ponovo iz kontre daje gol za Zenicu.Do 80 minta celik napada i napokon Hajdarevic ,jak sut sa 30 metara,lopta pod precku i u mrezu.Sudija produzuje koji minut i po treci put Zenica iz jednostavne kontre postize pogodak,ovaj put strijelac je brzonogi berbic.